Sedm důvodů, proč je tanzanit ideální volbou při výběru šperku s drahokamem

Tento drahokam, jehož historie se začala teprve nedávno psát v Tanzánii, je originálním a nádherným kamenem, který povznese každý šperk. Ať už vybíráte dárek pro své blízké nebo chcete udělat radost sobě samým, tanzanit vás překvapí po každé jeho stránce. Proč je právě tanzanit tou pravou volbou při výběru drahokamu a co vám jeho přítomnost může přinést? Přečtěte si sedm důvodů, proč si tanzanit zamilujete i vy.

Nováček mezi drahokamy

Tanzanit byl objeven tanzánskými domorodci teprve v roce 1967 – je tak velice mladým krystalem, který si ale za krátkou dobu svět drahokamů zamiloval. Pro svůj nedávný objev také získal přezdívku „Drahokam 20. století". Důvodů, proč darovat nebo nosit šperk právě s tanzanitem, je hned několik. Jeho krása a lesk není to jediné, čím se vám může dostat pod kůži.

Sedmkrát o tanzanitu

Prvním důvodem, proč vás tanzanit na první pohled nadchne, je jeho kouzelné zabarvení. Pomněnková až tmavě fialová barva kamene se totiž na kameni prolíná a mění podle toho, z jakého úhlu se na kámen díváte.

Tanzanit je ideálním dárkem pro blízké narozené v prosinci. Tenhle drahokam se totiž stal oficiálním dalším klenotem měsíce prosince. Skvělou volbou bude i v případě, že ho chcete darovat na Vánoce.

Byla to tradiční šperkařská firma Tiffany & Co., kdo kámen tanzanit proslavil. Proto pokud sháníte šperk, který bude doplněný o kámen, který je nejen krásný, ale nese si v sobě i punc luxusu a kus tradice, nebojte se sáhnout právě po tanzanitu.

tanzanitovynahrdelnik

Pro jeden ze svých významů bude šperk s tanzanitem ideálním dárkem pro nejbližší. Tento kámen je totiž spojen s prosperitou a štěstím – proto se skvěle hodí jako dárek k narozeninám nebo jiným významným událostem v životě.
Tanzanit má harmonické účinky. Do životů nám tak má vnést mír a klid, zatímco odnášet má stres a nepokoj. Podobně jsou na tom i jiné modré drahokamy. Pokud tak máte pocit, že vám věci přerůstají přes hlavu, můžete vyzkoušet nosit u sebe šperk právě s tanzanitem.

Tanzanit je kámen dneška. I když byl objeven teprve nedávno, podmanil si celý svět, který tanzanit oslavuje jako v současnosti jeden z nejžádanějších drahokamů. Pokud ho darujete blízkým, určitě nešlápnete vedle a obdarovaného neurazíte. 

Ten, kdo věří v léčivé síly kamenů tvrdí, že má přítomnost právě tanzanitu vliv i na naše fyzické zdraví. Z těla má pomoci odstraňovat toxiny a napomáhat má i při léčbě vysokého tlaku.
Pokud přemýšlíte nad tím, jakým drahokamem potěšit své blízké, tanzanit dost možná naplní vaše představy. I přesto, že je tanzanit velice žádaný, jiná naleziště než ta původní v Tanzanii, zatím nebyla objevena. Šperk, který bude tanzanitem ozdobený, se tak stane chloubou šperkovnice a možná i dědictvím. Tanzanitem může být ozdobený prsten, náhrdelník nebo náušnice. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, zajisté splní svůj účel a obdarovanou potěší.