Proč si pořídit přístřešek pro auto

Každý majitel vozidla určitě zažil obavy o poškození svého auta. Situací a okolností, během kterých se to může stát, je více, než by si kdokoliv přál. Jedním z možných nebezpečí pro váš vůz je i příroda. I když parkujete vozidlo volně na vašem pozemku, před vlivy počasí zůstává nechráněné. Jednou z možností, jak v tomto směru ochránit své auto, je vytvořit pro něj přístřešek.

I přístřešek je stavba

Přístřešek sice není garáž, ale i při jeho stavbě si musíte dát pozor na případné stavební povolení. Stavba samotného přístřešku nemusí znamenat vůbec žádný problém, ale musíte si dát pozor, abyste splnili určité podmínky.

Mezi ty patří, že zastavěná plocha nesmí mít výměru větší než 25 m2 a být vyšší než 5 m. Má jen jedno podlaží a neslouží ke skladování hořlavých látek. Od společných hranic pozemků je vzdálený minimálně 2 m a alespoň 50 % celkové plochy pozemku, na které bude stát, musí mít kapacitu vstřebávat vodu.
I doporučené velikosti této stavby určené jen pro jedno auto ale přesahují již zmíněnou plochu. Pokud tedy budete dokonce potřebovat schovat více aut, je lepší si ho postavit již v rámci jiného projektu.

auto u domu

Stavba není těžká, ale neměli byste ji podcenit

Přístřešek má vaše auto chránit, avšak při nesprávném postavení by způsobil spíše více škody než užitku. Při budování tohoto objektu si musíte dát obzvlášť pozor na základy. Přístřešek můžete postavit na pevně zapuštěných patkách nebo vrutech, na které dále umístíte podpěrné sloupy.
Správné rozmístění sloupů je klíčové. Záleží na rozměrech celkové stavby a je vhodné si na vypočítání pozvat statika. Ten vám mimo jiné celkově poradí, jak a z jakých materiálů přístřešek postavit vzhledem k přírodním podmínkám v místě vašeho bydliště.

Po stavbě základů následuje neméně důležitá stavba střechy. Je to právě střecha, která vaše auto chrání, nesmíte tak nic podcenit. Postavte základy, připravte podklad a poté můžete začít pokládat krytinu.

Jaký použít materiál

Jako krytina střechy se můžou použít asfaltové pásy, bitumenové desky, plechové krytiny nebo oblíbené kanadské šindele. Co se základů týče, tak nejčastějšími používanými materiály jsou dřevo a hliník. Montáž hliníkového objektu bude snazší a také vydrží dlouho bez větší údržby.

Naopak přístřešky ze dřeva potřebují trochu více péče, avšak jsou opticky mnohem hezčí. Mohou stát jako samostatné budovy i bezprostředně vedle vašeho domu. Při této volbě máte i trochu více možností z hlediska designu.

Jak to zvládnout

Stavba přístřešku není zadarmo, ale stále to vyjde lépe než platit škody na autě. Pokud byste si nebyli jisti, zda vyjdete s financemi, může vám pomoci krátkodobá půjčka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup