Módní přešlapy – jakých chyb se vyvarovat při tvoření stylizací?

Elegantní vzhled je vizitkou člověka. To platí jak pro formální situace, tak i pro situace o trošku méně formálním charakteru. Proto je důležité, aby stylizace byly dobře přizpůsobeny nezávisle na ročním období nebo místě. Samozřejmě nemusíte všude nosit formální oblečení, stačí je zvolit vhodně pro danou situaci. Jakých módních chyb by se měli muži vyvarovat? Je vždy jasné, jak se oblékat? Neplatí v létě, ve volném čase, pravidla harmonického oblékání?

Přizpůsobení pánského oblečení situaci

Nejdůležitějším pravidlem při výběru oblečení je vždy to, že by mělo odpovídat stylizaci. Jak ale spojit prvky do jednoho celku, když je během dne naplánováno několik událostí? Měli byste zvážit, během kterých z nich je vyžadován nejformálnější oděv. Je jednodušší sundat si kravatu a vyhrnout rukávy košile než se mimo domov několikrát převlékat z šortek a pohodlného trička. Pokud jde o důležité životní události, muži mají s oblékáním snadněji. Obvykle stačí oblek nebo elegantní košile a kalhoty. Nezávisle na tom, zda se jedná o důležité rande, zkoušku nebo večírek, taková stylizace se Vám bude hodit. Muži mají větší problémy s výběrem oblečení v méně formálních situacích. Často se pohybují od extrému k extrému. Stylizace z formální se stává plážová. Nosí šortky, pánské sandály, trička – i když ne všude, i v letním období se takové oblečení hodí. Abyste se vyhnuli módním přešlapům, vyplatí se mít v šatníku několik módních kompletů, které Vám usnadní výběr oblečení pro danou situaci. Usnadňují hledání oblečení a zabraňují módním přešlapům. 

pánské sandály

Největší módní chyby, kterým se lze snadno vyhnout

Mnoho lidí při představě módního přešlapu má před očima pánské sandály a dlouhé bílé ponožky, které k nim nosí. Bohužel to nejsou jediné hříchy mužů, pokud jde o schopnost přizpůsobení oblečení. Často kombinují pruhy s kostkami a barvami, které spolu nevypadají dobře. Dobrý vkus, pokud jde o oblečení je něco, o co je třeba se starat. Pokud máte problém s kombinováním oblečení, vytvořte si několik klasických stylizací a založte na nich své každodenní oblečení. Největším módním hříchem je však sestavení stylizace, která neodpovídá situaci. Dokonce i v letním období, kdy plánujete navštívit chrámy, byste měli zvolit dlouhé kalhoty a pánské sandály schovat do kufru. 

Zmizí během dovolené pravidla výběru stylizací jako mávnutím kouzelného proutku?

Letní prázdniny jsou specifickým ročním obdobím. Mnoho lidí se chce zcela zbavit formálního oblečení a oddat se blaženému odpočinku. I když na pláži šortky nebo žádné tričko nikoho nepřekvapí, na jiných místech je lepší si vybrat jinou stylizaci. V případě návštěvy muzeí nebo jiných turistických atrakcí si samozřejmě můžete vzít šortky – zejména pokud je teplota velmi vysoká. Neměli byste se však zcela vzdát pravidel a promenádovat se bez trička nebo jen v plavkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup